Kültürümüzde Yaşlılarımıza Verilen Değerlerimizi Canlandırıyoruz.

Türk kültürümüzden gelen Yörük Türkmenliğimiz ile bizlerin bu zamana gelmesinde emekleri olan, geçmişimizin alimleri ile birlikte olmaktan büyük bir onur duyduğumuz, yaşlılarımıza yeni yılımıza girerken onlarında NARDUGAN bayramını kutlamak ve bizlerin onlara değer verdiğini göstermek, kültürümüzde olan en büyük etkilerden biridir.

Projelerimiz kapsamında bizlere bu imkanları sağlayan, Güzel İzmir’imizin Balçova ilçesinde bulunan Özel Gül Yaşlı ve Bakım evi Yönetimine, teşekkürlerimiz sunarız. Bizler her zaman söylediğimiz gibi çok büyük bir aileyiz. Yaşlılarımızın mutlu olması, bizleri fazlasıyla mutlu ve özellikle huzurlu yapmıştır. Tabi bu sadece kendi başımıza yaptığımız bir iş değil, ata sözümüzün dediği gibi birlikten kuvvet doğar ilkesi ile böyle bir etkinliğe katkı koymalarını istediğimiz gönül dostlarımızında çok emekleri vardır. Öyle içtenlik gönüllerinde var ki tarifi olamaz. Her biri yarışarak büyüklerimizi memnun etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmışlardır. Dedim ya birlikten kuvvet doğar. Bu birliktelik içinde Olmazsa olmazımız Sanatçımız Sayın Mithat PAPAĞAN ve Saz ekibine, Yakamaoz Kadın Kooperatifi Kültür Sanat işleri sorumlusu Sayın Gülay ÖZYILDIZ ve tiyatro oyun ekibine ve bizlerle olmaktan gurur duyan Türk kültürü aşığı Sayın Nur AYGÜNEŞ hanıma ve yönetim kurulu üyelerimize bizlere verdikleri desteklerden dolayı her birine ayrı ayrı teşekkürler ederiz.

Kültürümüzde ne değer verirsen onu alırsın diye bir ata sözü var. Bizlerde büyüklerimize verdiğimiz değerler ile ilerleyen yıllara bizlerin yetiştirdiği gençlerinde vermesini dileriz. Bir daha söylüyorum. BİZLER ÇOK BÜYÜK BİR AİLEYİZ: saygılarımla

Yazar: baskan

İzmir Yunus Emre Yörük Türkmen Dernek Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir