Yaşlılarımıza Saygı Duymalıyız.

Yaşlılarımıza saygı Türk Kültürünün vazgeçilmez bir özelliğidir.

Yaşlılarımıza sahip çıkmanın ve onlarla ilgilenmenin tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Toplumun ve ailenin temel direği olan yaşlılarımız geçmişten günümüze köprü kuran, kültürü ve değerleri geleceğe taşıyan değerlerimiz olarak toplumda hak ettikleri saygınlığı kazanmaları geleceğimiz adına çok önemli olup, kazanmış oldukları bilgi birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken günümüze ve geleceğe ışık tutan bir kaynaktır.

Milletimiz, büyüklere saygı göstermeyi, küçüklere sevgi anlayışıyla birleştirmiş, böylece toplumsal huzuru, milli birliği, sosyal yardımlaşma ve dayanışma olgusunu güçlü tutmayı başarmıştır. Bizleri yetiştiren ve topluma kazandıran yaşlılarımıza gereken sevgi ve hürmeti göstermeliyiz.

Evimizden sokaklarımıza, hayatın her alanında bizlere yarınlarımızı gösteren en iyi gerçektir yaşlılarımız!!! Yaşlılarımızın yalnız kalmamaları için üzerimize düşen görevi itinayla yerine getirmeliyiz. Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına kamu ve yerel yönetimlerin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.

Ülkemizin ve bizlerin geleceği için bir çok fedakarlık gösteren büyüklerimize olan bağlılık duygularımızın yalnızca bu etkinlik ile sınırlı olmaması dileği ile tüm yaşlılarımızın ” Biz Yunus Emre Yörük Türkmen Derneği olarak 2019-2020 yılına girerken yeni yılımızı samimi duygularımız ile kutluyor, bugünlerimizin mimarı olan değerli büyüklerimize sağlık, mutluluk ve esenlikler dileklerimizle ellerinizden öpüyoruz.

Yazar: baskan

İzmir Yunus Emre Yörük Türkmen Dernek Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir