ULUSLARARASI YÖRÜK TÜRKMEN GÖÇÜ BAŞARI İLE SONUÇLANDI.

Başarı ile sonuçlanan göç projemiz, istediğimiz etki ve olumlu kıriterlere ulaşmanın sevicini yaşıyoruz. Bizler her zaman birlik beraberlik çağrısı yaptık. Bu birlik beraberlikte yanımızda olan paydaşlarımız; Tahtacılar Federasyonu ve Başkanı Sayın Yolcu Bilginç’e ve Yönetimine, Niğdeliler Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Hasan Gallenkuş’a ve yönetimine, Bergama Forklor Eğitim Merkezi Derneği ( BEFEM ) Başkanı Sayın: Hasan Türken’e ve Yönetimine, Dikili Yörük Türkmen Derneği Başkanı Sayın Mesut Akmaz Bey’e ve yönetimine, Anadolu El sanatları Yaşatma ve geliştirme Derneğine (Analsander) ve ustalarına bizler ile beraberliklerinin meyvalarını gösterdikleri bizler ile yapılan etkinlikte yanımızda olmaları sevindirici olmakla beraber Başta Kültür balkanlığı, İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar Belediyesi, Güzelbahçe Belediyesi, menemen Belediyesi, Ödemiş Belediyesi, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ege Üniversitesi, İzmir katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi desteklediği Güzel etkinliğimizi başarı ile gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz.

Bizler İzmir’in göbeği demokrasinin Meydanı sayılan İzmir için çok önemli bir alanda halkımız ile buluşmak ve kültürüzdeki görselliği sunarak, gelecek kuşaklara aktarmak bizleri mutlu etmiştir.

Bizler biz kelimesini çok iyi telaffuz ediyoruz. S.T.K.lar ve Kamu kuruuşları ile çalışmalarımızı Projeler ile birleştirerek, Kurumsal kimliğimiz ile yapılacak daha büyük etkinliklere vesile olmamız bizlerin en güzel örnekleri olarak kıvanç duymamıza neden olmaktadır.

Bizler kurumsal kimliğimiz ile konar göçer hayatımızın olması ve bu konar göçerliğin zamanla yerini yerleşik hayatın alması, yerleşik hayattaki kültürümüzün yok olmaması için gerekli olmuş olan bir etkinliğin, kurumsallaşma ile projelendirilerek, gerekli evraklar ile başvurusunun yapılması ve gerekli izinlerin verilmesi; bu konuda kurumsal kimliğin ön planda tutulmasını da ne kadar önemli olduğunu göstermiştir.

Bizler öncelikle kimliğimizin ( Yörük Türkmen ) ön plana çıkarılmasında emeği geçen bütün S.T.K. ve Kamu kurumları ve gönül dostu arkadaşlarımıza şahsım ve yönetimim adına teşekkürlerimi bir borç bilirim.

BİZLER ÇOK BÜYÜK BİR AİLEYİZ.

Yazar: baskan

İzmir Yunus Emre Yörük Türkmen Dernek Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir