TÜRKMAR – Yörük Türkmen Market

Değerli Yörük Türkmen Beylerimiz, gönül dostlarımız sizleri saygıyla selamlıyorum.

Dernek  yönetimi olarak olağan genel kurulumuzda aldığımız karar neticesinde derneğimize gelir sağlamak maksadı ile iktisadi işletme kurma kararı aldık.

Aldığımız bu karar cerçevesinde, dernek istisadi işletmesi için başvuru yaparak, derneğimizin tüzel kişiliğine YUNUS EMRE YÖRÜK TÜRKMEN DERNEĞİ GIDA TEKSTİL TURİZM  VE İKTİSADİ İŞLETMESİ Olarak başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Ticaret odası kayıtlarımızın ve mersis kayıtlarımızın bu hafta resmi olarak resmi gazetede yayınlanmasını bekliyoruz.

Derneklerin başlıca sorunları olan, bağış ve aidat toplamadaki zorlukların giderilmesi açısından bir konuda bizlere destek olacağını ve dernek üyelerimizin ve çevremizin böyle bir konuda bizlere sıcak yaklaşımları bizlere büyük bir onur ve güç vermektedir. Bizler bu güç ile Kültürümüzü  daha iyi tanıtmak, gelecek kuşaklara daha güzel kültürümüzü sunmak ve onlarında bu kültürü yaşatmalarını amaçlamak olan iktisadi işletme kuruluşumuz gerçekleşmeye başlamıştır.

İktisadi kuruluşumuzun web sitesi hazır olmaya, başlamıası ve buradan bütün Yörük Türkmen camiasının alış – veriş yapması bizleri daha da ilerilere götürecektir. Bizler büyük bir aileyiz. Bizler şunu söyleriz. Sadece kendimizi düşünerek yapmadık, her zaman söylediğimiz söz gibi ( Ben değil – Biziz ) ilkelerimize devam ediyoruz. Bizler şunu belirtmek isteriz. İktisadi işletme kuramayan derneklerimizin de buradan faydalanmalarını sağlamak bizlerin en önemli görevlerinden dir. Biz bu konuda diğer derneklerimize de destek olalım, diğer dernek üyesi veya gönüllüsü arkadaşların sitemizde bulunan malları satmaları karşılığında belirli oranda  dernek hesaplarına para yatırmak istiyoruz. Derler ya ( Birlikten kuvvet doğar ) buyurun hep beraber kazanma  ve kendimize yetme konularını birlikte paylaşalım. Bu sebebden  dolayı her ilimizden bir S.T.K. ve yönetimi olarak, sorumluluk almak kaydıyla bu girişime destek verelim. Birlikte daha iyi hizmet ve potansiyeli yakalayarak, ilerleyen yıllarda S.T.K. ların daha güçlü ve daha dinamik yapısını oluşturalım. Artık  ayrımcılığa son verelim, bir birimizi bu sayede destekleyelim.

Bölgenizde hangi ürünün, satıldığı ve bu ürünler hakkında  detaylı bilgiler ile birlikte fotoğraflarının olduğu bir konu gelirse, bu ürünlerin Doğal ve Organik olması, Ayrıca el sanatları konusunda da  her türlü el sanatlarını Yörük Türkmen’i tanıtıcı ve hissettirici malzemeleri hazırladığımız Web adresimiz de satma konusunda yardımcı olunabilir.

Bizler büyük İlk devletimiz GÖKTÜRKLER den gelen ve 24  OĞÜZ boyunundan ve Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ilke ve inkilaplarının evlatları olarak, her zaman birlikte daha kuvvetli yarınlarımız olsun dileklerindeyiz. Gün birlik beraberlik günüdür. Saygılarımızla

Yunus Emre Yörük Türkmen Derneği Yönetim Kurulu Adına

Nihat ERÇETİN

Yönt.Kurll.Başk.

TÜRKMAR

Yörük Türkmen Market

Yazar: baskan

İzmir Yunus Emre Yörük Türkmen Dernek Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir