OĞÜZ BOYLARI SEMPOZYUMU KATILIMI

Bu camiaya gönül vermiş, değerli dostlarım, bazen ilkleri yapılmasının ve bunların yanında bizlerinde ilklerin yanında vesile olmamız bizleri onurlandırıyor ve camiamızda kurumsallaşma tüm hızıyla devam ediyor. Bizler bu derneğimizi kurarken her zaman BİLİM + GÖRSEL = KÜLTÜR felsefesinden yola çıktık.

Çıktığımız bu yolda ilerledikçe kültür derneklerimizin kurumsallaşma ve bilimle iç içe olmaları harika bir kültür sunumları gerçekleştirmeye başladı. Bu yönde Güzel ülkemizin Güzel şehirlerinden biri olan Kayseri’de gerçekleşen bu bilimle buluşmanın çok büyük önemi vardı. Kayseri’de yapılan bu Uluslararası Sempozyum ilkti. Erciyes Üniversitesi ve Oğuz boyları derneğinin katkıları ile gerçekleşen bu sempozyum da Azarbeycan’dan Makedonyo’ya kadar olan Türk Kimliğinin paylaşıldığı bir bilim sunumları ile gerçekleşti.

Bu gerçekleşen Uluslararası Sempozyumda olmaktan gurur ve sevinç duymak bizleri biraz daha kamçıladı. Bizlere bu imkanları sağlayan başta Erciyes Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa Çalış ve Oğuz Boyları Derneği Başkanı Sayın Öcal Aslankaya’ya ve yönetimine, Emeği geçen hocalarımıza, S.T.K. Kuruluşu başkanlarımıza ve katılımcılara teşekkürler ederiz. İlği ve alakalarını esirgemeyen camiamızın her zaman yanlarındayız. Saygılarımla.

    

 

Yazar: baskan

İzmir Yunus Emre Yörük Türkmen Dernek Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir