Eyy Genç.!

EYY GENÇ !!!

Ömrünün ilkbaharında, bir cennet bahçesi gibiyken; Yarınlarına, geleceğine, dini ve milli değerlerine dinamit koyanları hayatının en güzel yıllarında asla görmezlikten gelme. Sen ki, Adem’in neslisin! Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) bir hadisi şerifinde senden şöyle bahsediyor. “Allah Teala katında insanların en çok sevileni, genç ve imkan sahibi olmasına rağmen Allah (CC) yolundan çıkmayan ve bu gençlik nimetini İlahi yolda itaat ve ibadet etmek için kullanan genç insandır” Sen ki, Altaylarda doğup, Türkistan steplerinde aldığı abdestin namazını Viyana önlerinde kılan şanlı Türk milletinin geleceği ve teminatısın. Atalarından aldığın emaneti, bir kutsal emanet olarak atiye taşıyacak yeğane insan sensin.

Dedem Korkut’un bilgeliği ve Oğuz atamızın Yunus Emre’nin ruhu ile dün Alparslan’a, Ertuğrul Gazi’ye, Sultan Fatih’e, Sultan Yavuz’a ve Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e (vs) hayat verdi. Onlar bu ruhu üç kıta, yedi denize ilmek, ilmek dokuyup, nakış, nakış işlediler. Bu gün o ruh sende, Tarih, bir milletin milli bir hafızasıdır. Milli hafızalarını kaybetmiş toplumlar yok olmaya mahkum olmuşlardır. Türk milletinin ve Ümmed-i Muhammed’in geleceği senin elinde. Milli hafızanı her gün fethetmek gibi bir mecburiyetin var, bunu asla unutma. Sen Türk milletinin en derin tarafında duruyorsun, çünkü sen YÖRÜK TÜRKMEN çocuğusun.

Yörük Türkmen, Türklüğün aslı ve ta kendisidir, Türk milletinin geçmişinin en somut ifadesi ve tarihsel macerasının gerçek hikayesidir. Adriyatik’ten Çin seddine Türk milletine ait ne varsa, Yörük Türkmen eseridir. Türk milletinin bağrından çıkmış son büyük komutan, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK Derki!!! “Arkadaşlar, gidip Toros Dağlarına bakınız, eğer orada bir tek Yörük Türkmen çadırı görür ve o çadırda bir duman tütüyor ise, biliniz ki, bu dünyada hiç bir güç ve kuvvet asla bizi yenemez” derken seni işaret ediyor.

Ey genç, sen artık sen değilsin!!!

Ey genç sen Adem’in neslisin.

Ey genç sen YÖRÜK TÜRKMEN çocuğusun.

Ey genç Sen artık, gücünü geçmişinden alan bir sevda köprüsü, bir ülkü devisin.

Ey genç Türk milletinin geleceği senin elinde.

NE MUTLU TÜRKÜM,DİYENE

Yazar: SalihTaner

Chef

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir