Başkan’dan Mesaj

           Değerli Yörük Türkmen camiasına gönül vermiş, arkadaşlarım sizleri saygı ile selamlayarak yazıma başlıyorum. Gönül verdiğim Yörük Türkmenliğe 2015 Yılında Dede Korkut Yörük Türkmen Federasyon Genel Başkan Yardımcılığı göreviyle başladım, ve Federasyon başkanı olarak çalıştığım, sonradan federasyondan ayrıldım.2016 Yılında kurduğumuz Yunus Emre Yörük Türkmen Derneğini kurarak devam ettirdiğim derneğimiz faaliyetleri ile Yörük Türkmen sevdamızı sürdürmekteyim. Şu anda Her hangi bir üst kuruluşa bağlı kalmadan, bağımsız olarak derneğimizi yürütmekteyiz.

             En önemli özelliği, insanî değerleri, insan sevgisini ve toplumsal barışı temsil eden bir sembol isim olmasıdır Bizim isim seçerken öncelikle fikirlerimizde ayrıcalık olmaması, kültürümüzün tanınan isimlerinden ve eğitim düşünürlüğünden yola çıkılmıştır. Amacımız ayrımcılık değil bütünleşmektir. Biz gönül verenler yaşadığımız sürece kültürümüzü tanıma ve tanıtmaya devam edeceğiz. Fakat burada en büyük unsur BİLİM+GÖRSEL=KÜLTÜR felsefesindeyiz.

            Ana amacımız geleceğimize geçmişimizden kesitler aktararak dünümüzdeki yaşantımızı, örf adetlerimizi yeni nesillere aktaran köprü görevini üstlenmektir. Bizler gelecek nesillere geçmişimizi anlatıp, bilim ve görsellerle gösterdiğimiz sürece; geleceğimize daha iyi bakabiliriz. Saygılarımla

Yazar: SalihTaner

Chef

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir